Наша адреса: м. Вінниця, вул. Євгенія Пікуса, 3\1 Телефони: (432) 699-009; 098-995-79-35; 067-603-38-29; 093-825-25-16 (відключено). Графік роботи: Пн-Пт: 9:00-20:00, Сб-Нд: 9:00-17:00. ulublenec@gmail.com

Що таке «кашель розплідників» у собак та як його профілактувати?

вольєрний кашель профілактика вінниця собака

Респіраторний інфекційний комплекс, або «кашель розплідників» (інфекційний ларинготрахеобронхіт, «вольєрний кашель», анг. назва «kennel cough»,) являє собою поліетіологічний клінічний синдром, котрий викликається вірусом парагрипу собак (CPiV 2) в поєднанні з бактерією Bordetella bronchiseptica і проявляється симптомами ураження верхніх дихальних шляхів тварини та вираженими інтоксикаційними змінами. Інколи це захворювання може викликатись і рядом таких респіраторних вірусів, як адновірус типу CAV-2, герпесвірус собак, вірус чуми м’ясоїдних, респіраторний коронавірус собак і бактеріальною мікрофлорою (мікоплазми, хламідії, рикетсії), але значно рідше.

кашель розплідників у собак

Шляхи зараження «вольєрним кашлем»

Хворіти на нього можуть собаки будь-якого віку та породи, але більш схильні ослаблені собаки та цуценята. Нерідко «розплідниковий кашель» виникає у собак, котрі мешкають в притулках, в розплідниках для тварин, при скупченому вольєрному утриманні. Саме тому він і отримав таку назву.

Bordetella bronchiseptica може поширюватись не тільки від однієї собаки до іншої, але і від котів до собак та навпаки. Інкубаційний період захворювання, як правило, становить від 4–5 до 12-14 днів, але клінічні прояви виникають через 7–10 днів після зараження.

Хвора тварина виділяє вірус з сечею, секретом слизових залоз або калом, а поширення інфекції відбувається шляхом повітряно-крапельного зараження в місцях скупчення тварин: виставки, спортивні змагання, розплідники тощо. Звичайно зараження можливе і при спільному користуванні побутовими предметами для тварин: підстилками, мисками, клітками, амуніцією тощо.

Основні клінічні симптоми «кашлю розплідників»

кашель розплідників у собак 2 клінікаОсновними симптомами «кашлю розплідників» є сухий нападоподібний кашельз позивами на блювоту та виділенням великої кількості мокротиння, при огляді спостерігається запалення глотки та гортані тварини, нежить, двобічний, частіше, серозний конюктивіт, лімфаденіт, субфебрильна або нормальна температура тіла. При цьому активність тварини та апетит зберігаються. Інколи виникають диспепсичні явища у вигляді блювоти та проносу, здуття живота.

Якщо приєднується вторинна інфекція, то перебіг стає більш важким, може розвинутись пневмонія. Тоді в легенях вислуховуються вологі хрипи, утруднене дихання, гнійно-серозні виділення з носа та очей, пригнічений стан, фебрильна температура та відсутність апетиту.

Інколи захворювання може перебігати атипово. В такому випадку діагностика значно ускладнюється, так як клінічні ознаки схожі з легеневою або кишковою формою чуми собак, трахеобронхітом, тонзилітом, пневмонією, хронічною серцевою недостатністю. Тоді необхідно провести додаткові обстеження, зокрема мікробіологічне та цитологічне дослідження, рентгенографію та ЕКГ.

Лікування «кашлю розплідників»

Лікування неускладнених форм «кашлю розплідників» проводять лише після огляду ветеринарного лікаря, призначаються симптоматичні препарати, щоб попередити виникнення ускладнень.

Профілактика «вольєрного кашлю» собак

Специфічного лікування респіраторного інфекційного комплексу, на жаль, не існує, тому дуже важливо провести улюбленцю профілактику цього захворювання. В першу чергу вона заключається в своєчасній вакцинації собаки. В програмі первинної вакцинації цуценят з 6-8-тижневого віку використовуються вакцини від парагрипу СPiV и аденовируса CAV-2 (Нобівак DHPPi, Вангард 5, Эурикан DHPPI2, Дюрамун Макс 5), але необхідна щорічна ревакцинація.

Кашель розплідників у собак профілактика вакцинація Вінниця клініка

Вакцинація вакциною Нобівак КС в профілактиці «кашлю розплідників»

Зокрема вакцину Нобівак КС («МSD Animal Health» (Нідерланди) можна використовувати вже з 3-тижневого віку. Застосовуючи для профілактики «кашлю розплідників» саме цю вакцину, можна при одноразовому введенні отримати стійкий проективний імунітет вже через 3 доби, котрий буде зберігатись протягом 1 року.

Ветеринарні лікарі радять для собак, котрі приймають активну участь в виставках та змаганнях, проживають в притулках та розплідниках, проведення вакцинації від бордетельозу та парагрипу Нобіваком КС кожні 6 місяців або безпосередньо перед контактом.

схеми щеплення собак вакциною нобівак вінниця

В місті Вінниця провести вакцинацію від «кашлю розплідників» вашій тварині ви зможете, звернувшись до ветеринарної клініки «Улюбленець».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

css.php